Aktualności Drukuj Zapisz

Słowa Anny Dziewit-Meller mają moc!

Słowa Anny Dziewit-Meller mają moc!
20
września
2021

W minioną sobotę 18 września w Dzwonnicy Kultury odbyło się spotkanie z pisarką, felietonistką i wydawczynią Anną Dziewit-Meller. Spotkanie poprowadziła Maja Wolny. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "Słowa mają moc"! Spotkanie, adekwatnie do hasła projektu, miało moc! Pani Anna swoimi zdecydowanymi poglądami i bezpośredniością wypowiedzi zadziwiła niejednego uczestnika spotkania.

Poruszono szereg tematów, a że większość widowni stanowiły kobiety, tematy te dotyczyły ich rzeczywistości i tego, jak się w niej odnajduje, funkcjonuje i jak ją tłumaczy pisarka. Opowiedziała jak stara się nie iść na kompromis zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym, żyć i pracować zgodnie z wyznawanymi przez siebie zasadami. Udowadnia, że można racjonalnie, spokojnie i odważnie poruszać trudne i kontrowersyjne treści i otwarcie rozmawiać.
 
Rozmowa mimo poruszanych „ciężkich” i emocjonujących współcześnie zagadnień toczyła się w przyjaznej atmosferze. Było to zasługą zarówno publiczności jak i prowadzącej - Mai Wolny. Dwie kobiety, dwie pisarki, czasami odmienność zdania, czasami zgoda, ale cały czas wzajemny szacunek i sympatia. Maja Wolny na spotkanie dotarła chwilę po tym, jak jej książka „Pociąg do Tybetu” została uznana za Książkę Górską Roku 2021 r. w kategorii literatura górsko-podróżnicza. Wyróżnienie zostało przyznane pisarce w ramach 26. Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju. Serdecznie gratulujemy!
 
Spotkania literackie z cyklu „Słowa mają moc” organizuje Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki - Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym. Odbywają się one w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”
Autor: Kazimierz Dolny
Powrót