Miasto Drukuj Zapisz

Kazimierz Dolny jest postrzegany jako miejsce fascynujące, enklawa kultury, sztuki i życia artystycznego. Tu, w małomiasteczkowej scenerii, dzieją się czasem rzeczy wielkie, nietuzinkowe i zaskakujące. Wydarzenia godne najznakomitszych scen, koncerty zapadające w pamięć, wernisaże sław malarskich, spotkania literackie, warsztaty, plenery artystyczne, happeningi „okraszone” niekończącymi się wieczornymi pogawędkami o tym co ważne i nieważne, co boli, cieszy lub zachwyca. O tym, co ludzkie.
Miasto festiwali artystycznych, dziesiątków galerii, muzeów. Miasto osławionego już Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”. Wakacyjny Kazimierski Festiwal Organowy w kościele farnym, Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych, Kazimiernikejszyn – to wizytówki bogatej tradycji kulturalnej miasta i regionu. „Kazimierska Konfraternia Sztuki” zrzeszająca kilkudziesięciu artystów zamieszkujących miasteczko bądź na co dzień z nim związanych - to kolejny dowód ciągłości artystycznej tradycji tego miejsca, porównywanego do osławionych kolonii malarskich Francji czy Włoch.
 
Panorama Kazimierza
 
Kazimierz Dolny to naprawdę urocze miejsce, które czaruje swoimi zabytkami - jest ich tu ponad sto!
Plątanina wąwozów (największe zagęszczenie wąwozów w Europie!) i wyjątkowy klimat przyprawi o zawrót głowy każdego miłośnika natury i spacerów. 
Niezwykle bliskie sąsiedztwo zabytków architektury i dzikiej przyrody sprawia, że Kazimierz jest miejscem wyjątkowym.
 
 
Powrót
Wzory dokumentów
Kawałek ikony dokument
Mapa Gminy

 

Projekty i inwestycje
Ikona wykres wzrost
Rodzina
500+
Ikona rodzina