Aktualności Drukuj Zapisz

Zmiany na Małym Rynku

Zmiany na Małym Rynku
08
grudnia
2021

Nauczeni jesteśmy dbania o swój dom, mieszkanie. Staramy się, by przestrzeń w nim była przyjazna domownikom, piękna, przytulna, ale jednocześnie funkcjonalna i reprezentacyjna. Chcemy być z niej dumni. Tak samo dbamy o miasteczko i chcemy, by zmiany w nim zachodzące i przeprowadzane służyły powyższym celom.

Teren Małego Rynku to miejsce unikalne. Chcemy zwrócić je mieszkańcom, powrócić do tradycji wspólnych spotkań, sąsiedzkiego spędzania czasu razem.
 
Przed laty miejsce to przyciągało mieszkańców, było centrum spotkań dzieci i młodzieży. Teraz głównie kojarzone jest z parkingiem miejskim i targowiskiem. Wracamy do tradycji zwracając to miejsce Kazimierzakom. Urząd Miasta wspiera lokalną inicjatywę mieszkańców Kazimierza i Stowarzyszenia „Wolny Kazimierz”. Podejmujemy wspólne działania, by Mały Rynek stał się miejscem przytulnym, ciepłym, przyjaznym. Zamienimy kamienny plac w zacienione, spokojne miejsce wypoczynku, gdzie można będzie usiąść w cieniu drzewa na ławeczce, spotkać się ze znajomymi, wymienić poglądy z sąsiadem, stworzyć enklawę przyjazną dzieciom i dorosłym.
 
Zmiany przeprowadzane będą z troską o zabytkowy charakter miejsca i kazimierskim klimatem. Mamy nadzieję, ze miejsce to również natchnie innych do działań i będzie centrum społecznej aktywności mieszkańców.
 
Stowarzyszenie „Wolny Kazimierz” wspólnie z mieszkańcami i przedsiębiorcami Kazimierza Dolnego zmieniają przestrzeń miejską, by stała się bardziej przystępna dla Kazimierzaków. Ławeczki na Małym Rynku zapraszają, by usiąść, porozmawiać, popatrzeć. Gry pod Jatkami przyciągają dzieci. Światełka przypominają nam, że Kazimierz jest romantyczny.
 
Ta inicjatywa pokazuje nam, że wspólnie możemy zmienić otaczającą nas przestrzeń, sprawić, by była bardziej przyjazna.
 
Autor: Kazimierz Dolny
Powrót