Aktualności Drukuj Zapisz

Pomoc od partnerskiego miasta Staufen

Pomoc od partnerskiego miasta Staufen
07
czerwca
2022

Kazimierzacy są wierni w przyjaźni i konsekwentni w wyborach. Dowodem na to jest między innymi partnerstwo miast Kazimierz Dolny i Staufen. Przyczynkiem do nawiązania współpracy było niesamowite podobieństwo obu miejsc- klimatyczne miasteczka położone nad rzeką z zamkiem w tle.

 
 
 
 
 
 
Podpisane 28 lat temu porozumienie o współpracy jest nie tylko dokumentem, ale również szeregiem działań wpierających się nawzajem miast, zawiązanych przyjaźni, wspólnych wspomnień. I tym razem partnerskie miasto wsparło Kazimierz Dolny. Mieszkańcy Staufen przekazali 10 000 Euro na działania, zakupy i akcje związane z pomocą udzielaną przebywającym u nas uchodźcom z Ukrainy. Dzięki powyższej kwocie nadal możemy wspierać potrzebujących zapewniając im niezbędne do codziennego życia środki.
 
Dzieci z Ukrainy, uczęszczające do kazimierskich szkół, podczas uroczystości nadania placu miejskiemu imienia Miasta Partnerskiego Staufen, podziękowały mieszkańcom i Gminy Kazimierz Dolny i mieszkańcom Staufen za wsparcie. To finansowe, ale również wsparcie emocjonalne, które jak wspomniała przemawiająca Pani Nataliya Parnikova jest dowodem „że wyznają Państwo wspólne wartości, idee, że wspierają Państwo dążenie Ukrainy do niepodległości i prawa decydowania o sobie. Są to wartości, które leżą u podstaw każdego demokratycznego państwa. Są również świadectwem, że uczucia takie jak empatia, dobro, wrażliwość na krzywdę i niezgoda na niesprawiedliwość nie znają granic i potrafią łączyć ponad nimi”
 
Autor: Kazimierz Dolny
Powrót