Aktualności Drukuj Zapisz

Odliczanie rozpoczęte- Dwa Brzegi startują jutro!

Odliczanie rozpoczęte- Dwa Brzegi startują jutro!
29
lipca
2022

Już w sobotę 30 lipca startuje 16. Festiwal Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.

 
 
 
 
 
 
 
Tegoroczną edycję festiwalu otworzy polska premiera filmu „Corsage” w reżyserii Marie Kreutzer z nagrodzoną w Cannes Vicky Krieps w roli cesarzowej Sissi. Gala otwarcia połączona z seansem rozpocznie się w sobotę, o godz. 17:30 w Kinie Lubelskim (ul. Szkolna 1), a Grażyna Torbicka wraz z gośćmi przywita zgromadzonych na miejscu widzów.
 
Tego samego dnia w ramach otwarcia Kina na Zamku o godz. 20:30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym (Zamkowa 3) zaprezentujemy film „Superobohaterowie” w reżyserii Paolo Genovese, autora głośnych „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. To komediodramat opowiadający o parze, która walczy o utrzymanie swojego związku. Na widzów będzie czekała miła niespodzianka.
 
Pierwszego dnia BNP Paribas Dwa Brzegi również pokazy „Ducha śniegów” z sekcji Ekoświadomość (godz. 15:00, Kino Lubelskie), wyróżnionego w Cannes „Baby Broker” Hirokazu Koreedy o (godz. 21:00, Kino Lubelskie) i „Zupa nic” Kingi Dębskiej ze specjalnym wstępem Adama Woronowicza (godz. 21:15, Kino Perła na Małym Rynku). W sobotę rusza również Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych (pierwszy blok o godz. 13:00, Kino Lubelskie).
 
W niedzielę 31 lipca zapraszamy na „Serce dębu” z sekcji Ekoświadomość (godz. 10:00, Kino Lubelskie), „Rzymską aureolę”, która otwiera retrospektywę reżyserską Gianfranco Rosiego (godz. 14:00, Kino Lubelskie), powtórkę filmu otwarcia „Corsage” (godz. 18:30, Kino Lubelskie) i opowieść o światowej sławy kompozytorze Ennio Morricone w filmie „Ennio” Giuseppe Tornatore (godz. 21:00, Kino Lubelskie).
 
W niedzielę na zamku aktorka Julia Wyszyńska pokaże swój monodram teatralny „Fizyka kwantowa. Czyli rozmowy nigdy nieprzeprowadzone” (godz. 21:00, Kino na Zamku), a w Kinie Perła na Małym Rynku projekcja filmu „Małe szczęścia” Daniela Cohena (godz. 21:00, Mały Rynek). 31 lipca warto też odwiedzić Mały Festiwal Sztuki na Lubelskiej, czyli wernisaże w kilkunastu galeriach między 12:00 a 18:00. Wydarzenie zakończy koncert Street Whispers.
 
Nie możecie też ominąć spotkań z twórcami w Sali Bursztynowej (Szkolna 1). Zaczynamy od panelu Playera „Oblicza zła w serialach, czyli dlaczego kochamy czarne charaktery?” (godz. 12:30) z udziałem aktorów Marty Malikowskiej, Krystiana Pesty, Macieja Stuhra i producentki Doroty Chamczyk. O godz. 15:00 zapraszamy na spotkanie z aktorem Adamem Woronowiczem, a o 18:15 z reżyserką Anną Kazejak i aktorem Maciejem Stuhrem po „Fucking Bornholm” (pokaz filmu o godz. 16:15 w Kinie Lubelskim).
 
 
W tym roku GŁÓWNE FESTIWALOWE LOKALIZACJE to:
— Miasteczko festiwalowe — ul. Szkolna 1;
— Kino Lubelskie — ul. Szkolna 1 [projekcje biletowane, 150 miejsc] ;
— Sala Bursztynowa — ul. Szkolna 1 [niebiletowane spotkania z gośćmi festiwalu, twórcami i twórczyniami filmów];
— Kino na Zamku [projekcje i monodramy biletowane, 350 miejsc];
— Kino Perła na Małym Rynku [projekcje niebiletowane].
 
[INFORMACJE ZE STRONY WWW.DWABRZEGI.PL]
 
 
Autor: Kazimierz Dolny
Powrót