Aktualności Drukuj Zapisz

Regaty Kazimierskie po raz trzeci!

Regaty Kazimierskie po raz trzeci!
16
sierpnia
2022

W sobotę 27 sierpnia zapraszamy Państwa na Regaty Kazimierskie. Impreza odbędzie się w siedzibie Kazimierskiego towarzystwa Wiślanego (al. Króla Kazimierza 1) od godz 15:00

Ostatnia sobota: W tym roku impreza przesuwa się z ostatniego piątku wakacji na sobotę. Wygląda na to że będziemy mieli z tego względu więcej uczestników i większą publiczność i tak już zostanie na kolejne lata. Do grona organizatorów dołącza Miasto Kazimierz! Także plan biegów został usprawniony: wszystkie kategorie „chodne” ruszają o g.16 z 360-tego kilometra w górę rzeki jednocześnie i muszą bieg ukończyć pod rygorem dyskwalifikacji do godziny 17, kiedy to z linii mety, kilometr 359 (przystań statków), rozpocznie się Bieg harpaganów, kategoria „spławna”, tylko na wiosłach w dół, do kilometra 360 oznaczonego boją. Dzięki wsparciu Dwóch Żywołów uruchamiamy Kategorię lekką (kajak, canoe, sup)!
 
Wstępne zgłoszono pięć żaglowców, w pozostałych kategoriach weźmie udział kilkanaście załóg. Zainteresowaniem cieszy się Kategoria Pań, ogłaszana w poprzednich edycjach lecz jak dotąd nierozegrana. Przewiduje się bieg „chodny” czyli pod prąd na Szelfie Śródmiejskim czyli od łachy (km 359,8) do linii mety, km360 do godziny 17. Potem Bieg harpaganów. Tak więc każda załoga ma szanse wrócić z Regat z dwoma medalami: „spławnym” i „chodnym”. Po zawodach piknik wodniacki (wsparcie „Gontala”) z koncertem szant Bridge Band i Jazz Hit Band (sponsoruje Med-Laser) na scenie Kazimierskiego Towarzystwa Wiślanego. Zgłoszenia załóg do organizatora regat (Lifetime Productions Paulina i Piotr) przyjmujemy na przystani KTW, al. Kazimierza Wielkiego 1 do 27.08 do godziny 15. Zapraszamy!
 
plakat regat kazimierskich
Autor: Kazimierz Dolny
Powrót