Aktualności Drukuj Zapisz

Skrzydła 2022 - tak było!

Skrzydła 2022 - tak było!
12
września
2022

Skrzydła nad Kazimierzem 2022 za nami. Po raz pierwszy w historii imprezy pogoda zmusiła nas do odwołania pokazów. do ostatnich chwil w gotowości czekały Casy, Iskry, Bielili oraz F16.

Skrzydła nad Kazimierzem 2022 za nami. Po raz pierwszy w historii imprezy pogoda zmusiła nas do odwołania pokazów. do ostatnich chwil w gotowości czekały Casy, Iskry, Bielili oraz F16. Niskie chmury i padający deszcz uniemożliwiły bezpieczne przeprowadzenie pokazów lotniczych. Ze wszystkich zaplanowanych przelotów mogliśmy oglądać tylko Śmigłowiec Bolkow BO105, który wyjątkowo spektakularnie zaprezentował się w sobotnim, wieczornym pokazie z użyciem środków pirotechnicznych.

W sobotę, w porcie jachtowym powstało "miasteczko wojskowe" gdzie na swoich stanowiskach prezentowały się i zachęcały do zapoznania się z ofertą Akademie Wojskowe, można było nabyć gadżety z wojskowością związane czy rozgrzać się wojskową grochówką.

Udało się także przeprowadzić Konkurs Piosenki Lotniczej, w którym przyznano nagrody:

·         Soliści – Wokaliści

1.       Gabriela Tomaka

2.       Zuzanna Romanowska

3.       Kinga Szarag

·         Dominika Sztonyk – wyróżnienie

·         Gabriela Jasińska – wyróżnienie

·         Zespoły Wokalne – Wokalno-Instrumentalne

1.       Duet Alicja Ciecierska, Marta Majek

2.       Zespół „Telefala”

3.       Zespół „Harnasie”

·         Zespół „Wiarusy” – wyróżnienie

·         Duet „MK” – wyróżnienie

Dziękujemy całej rzeszy ludzi zaangażowanej w przygotowanie pokazy, konkursu i wszystkich innych przedsięwzięć towarzyszących Skrzydłom. Już zaczynamy pracę nad kolejną, większą, lepszą, bezchmurną edycją „Skrzydeł”.

Do zobaczenia za rok!

 

 

Autor: Kazimierz Dolny
Powrót