Aktualności Drukuj Zapisz

Męskie Malowanie

zaproszenie na wystawę
04
listopada
2022

Wernisaż zbiorowy pod wspólnym hasłem Męskiego Malowania odbędzie się w Dzwonnicy Kultury w sobotę, 5 listopada 2022 roku o godz. 14:00.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wernisaż zbiorowy pod wspólnym hasłem Męskiego Malowania odbędzie się w Dzwonnicy Kultury w sobotę, 5 listopada 2022 roku o godz. 14:00. Będzie to niepowtarzalna okazję, by spotkać się i porozmawiać z malarzami zrzeszonymi w Kazimierskiej Konfraterni Sztuki: Krzysztofem Grajczakiem, Romanem Gruszeckim, Leszkiem Niewiadomskim, Jarosławem Strukiem, Zbigniewem Strzyżyńskim, Michałem Smółką.

 

Krzysztof Grajczak vel Grottt – urodził się w 1969 r. w Elblągu. Uprawia malarstwo i rysunek, zajmuje się także scenografią i projektowaniem kostiumów teatralnych. Jest założycielem grupy artystycznej GROTT. Z okazji 25 lecia pracy artystycznej uhonorowany Medalem Prezydenta m. Lublin, oraz nagrodą Marszałka Województwa.

 

Roman Gruszecki – urodzony we Włodawie w 1973 roku. Studia ukończył w 1999 roku na Wydziale Artystycznym UMCS z tytułem magistra w zakresie wychowania plastycznego. Od 2009 r. członek Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, obecnie Prezes Stowarzyszenia.

 

Leszek Niewiadomski – ukończył studia w IWA UMCS w Lublinie. Obronił dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Ryszarda Lisa w 1985 roku. Członek ZPAP, Stowarzyszenia Pastelistów Polskich i Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków i grupy artystycznej KONTRAST.

 

 

Jarosław Struk – urodzony w 1966 roku w Białej Podlaskiej. Studia w IWA UMCS w Lublinie. Dyplom w pracowni malarstwa Jacka Wojciechowskiego. Należy do Grupy Artystycznej KONTRAST oraz Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków z siedzibą w Lublinie, i Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Zajmuje się malarstwem (olej, pastel), rysunkiem, grafiką komputerową. Tematyką jego prac jest szeroko rozumiana natura i jej modyfikacja poprzez formy realne, rozpoznawalne do abstrakcji włącznie.

 

Zbigniew Strzyżyński -  urodzony w 1955 r. Ukończył IWA UMCS w Lublinie, dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Rzeźby prof. Sławomira Mieleszki, studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się malarstwem i rzeźbą. Współorganizator, komisarz i juror Międzynarodowego Konkursu na Rysunek im. M.E. Andriollego. Laureat 25 nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich . Odznaczony Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, Odznaką Zasłużony Działacz Kultury oraz Odznaką Honorową Zasłużony dla Województwa Lubelskiego.

 

Michał Smółka – urodzony w Krzeszowicach w 1957 r. W 1983 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach w pracowniach profesorów: Jerzego Dudy – Gracza, Romana Nowotarskiego, Bronisława Chromego. Jest mocna związany ze środowiskiem artystycznym Kazimierza Dolnego. Bezpartyjny, niezależny, inspiracje czerpie z podróży.

 

 

Autor: Kazimierz Dolny
Powrót
Wzory dokumentów
Kawałek ikony dokument
Mapa Gminy

 

Projekty i inwestycje
Ikona wykres wzrost
Rodzina
500+
Ikona rodzina