Aktualności Drukuj Zapisz

V Powiatowy Dzień Wolontariatu

V Powiatowy Dzień Wolontariatu
04
grudnia
2023

We wtorek, 5 grudnia 2023 r. o godz. 16:00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja święta wolontariuszy - Powiatowy Dzień Wolontariatu. Wydarzenie zostało ustanowione z inicjatywy starosty puławskiego Danuty Smagi.

 

W tym roku wydarzenie będzie odbywało się pod hasłem „Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze - tutaj zaczyna się wolontariat!”. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza to bardzo ważne ogniwo w funkcjonowaniu Ochotniczych Straży Pożarnych, to integralna część jednostki składająca się z młodzieży w wieku 12-18 lat. Jej nieodzownym celem jest promocja bezpieczeństwa pożarowego i ratownictwa oraz uczestnictwo w działalności kulturowo-oświatowej, kompleksowe przygotowanie młodych ludzi do pełnoprawnej służby w szeregach OSP i uczestniczenia w działaniach ratowniczo- gaśniczych. Członkowie drużyny uczą się korzystania z tego samego sprzętu, z którego równocześnie korzystają pełnoprawni strażacy. Poznają też podstawy taktyki i schematów działań przy wypadkach i pożarach, poznają zasady udzielania pierwszej pomocy czy ratowania strażaków oraz podstawy służby wewnętrznej. 

Tym razem tytuły "wolontariusza roku" powędrują do 17 osób oraz 15 lokalnych organizacji. Dodatkowo zdecydowano o wręczeniu 8 pisemnych podziękowań.

Zgodnie z decyzją komisji, która oceniała zgłoszonych kandydatów, nagrody w wysokości 600 zł, statuetki i dyplomy trafią do: Angeliki Tomasik, Katarzyny Goluch, Zofii Samcik, Bartłomieja Kruka, Anny Rogali, Justyny Chechelska-Kowalczyk, Tomasza Wiraszki, Stanisława Mazurka, Agnieszki Wójcik, Elżbiety Piątek-Stoli, Pawła Romańskiego, Wiktorii Bajnóg, Joanny Antolak, Renaty Głuski, Zbigniewa Mokijewskiego, Przemysława Ziarka i Wojciecha Jędrysa.

Statuetki i dyplomy, ale bez gratyfikacji finansowej odbiorą m.in:

  • Fundacja "Benedyktyński Zakątek",
  • Fundacja "Przyjazna Łapa",
  • Klub Wolontariatu "Dobroczynni", 
  • OSP Borowa-Skoki,
  • Stowarzyszenie "Wołyński Rajd Motocyklowy".

Pisemne podziękowania za pracę w wolontaiacie otrzymają min.: Teresa Zamojska, Wojciech Beczko, "Moto Białe Orły Puławy".

W programie obchodów Dnia Wolontariatu:

  • "Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – tutaj zaczyna się wolontariat" - prezentacja działań na przykładzie jednostki OSP Oblasy,
  • występ Grzegorza Jońskiego,
  • wręczenie nagród Starosty Puławskiego „Wolontariusz Roku 2023 Powiatu Puławskiego”,
  • koncert zespołu KENSINGERS.

Początek wydarzenia - 5 grudnia o godz. 16. Wstęp wolny.

 

wolontariat

Autor: Justyna Prajsnar
Powrót
Wzory dokumentów
Kawałek ikony dokument
Mapa Gminy

 

Projekty i inwestycje
Ikona wykres wzrost
Rodzina
500+
Ikona rodzina