Aktualności Drukuj Zapisz

Tour de Pologne Woman - 30 czerwca w Kazimierzu

Tour de Pologne Woman - 30 czerwca w Kazimierzu
11
czerwca
2024

W tym roku Kazimierz Dolny ponownie stanie się terenem zmagań jednej z najważniejszych międzynarodowych imprez kolarskich. Do kalendarza imprez sportowych po ośmiu latach przerwy powraca Tour de Pologne Women i to przez Kazimierz Dolny przebiegać będzie 3 – ostatni etap wyścigu.

 

 

 

Peleton rozstrzygającego etapu wyruszy w niedzielę 30 czerwca spod hotelu Arche Nałęczów.

Ostatni etap Tour de Pologne Women, liczy 103 kilometry i obejmuje pętlę, wokół Kazimierza Dolnego która powtarzana będzie pięciokrotnie przed metą na alei Kazimierza Wielkiego. Będzie to niesamowita okazja, by kibicować najlepszym kolarkom, bowiem w tegorocznej edycji zaprezentuje się aż 19 drużyn, 3 reprezentacje narodowe (polska, duńska i ukraińska) oraz 16 klubów, w tym również zespoły krajowe m.in. Mat Atom Deweloper Wrocław i Pacific Toruński Klub Kolarski. Dekoracja zwycięzców odbędzie się na Rynku w Kazimierzu Dolnym.

Tour de Pologne jest częścią UCI World Tour - cyklu najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich na całym świecie. To wyścig, który prezentuje sport na najwyższym możliwym poziomie, stał się wizytówką Polski na całym świecie i światu pokazuje najpiękniejsze nasze tereny.

Jesteśmy dumni, iż organizatorzy Tour de Pologne zaufali nam ponownie. Duży entuzjazm lokalnej społeczności, bardzo dobre drogi i malownicze widoki zachęciły Czesława Langa, aby powtórzyć sukces Tour de Pologne z 2022 roku i wrócić na Lubelszczyznę z międzynarodową imprezą, której bohaterkami tym razem będą kobiety. 

Impreza gromadzi wokół siebie rzesze pasjonatów i kibiców, wyścig stał się wizytówką naszego kraju na całym świecie, a transmisja dociera do krajów na wszystkich kontynentach. Udowodnijmy raz jeszcze, iż mamy najwspanialszych kibiców, którzy wspierać będą zawodniczki nie tylko przy kazimierskiej mecie, ale również na całej trasie wyścigu.

Organizacja wyścigu to obok niesamowitej promocji regionu również duże wyzwanie logistyczne zarówno dla Organizator jak i mieszkańców i przedsiębiorców terenów, przez które przebiega trasa wyścigu. W niedzielę 30 czerwca od godziny czasowo zamknięte będą ulice, którymi przebiega trasa wyścigu.

Wystąpią one na:

Służby będą otwierały poszczególne odcinki po zakończonym wyścigu i odbiorze drogi przez wyznaczone służby.

Wyścig odbędzie się z pełnym zabezpieczeniem trasy przez Organizatorów, Policję i lokalne jednostki OSP. Bardzo prosimy, by stosować się do wszelkich komunikatów i poleceń służb porządkowych w celu dbałości o bezpieczeństwo swoje, jak i uczestników wyścigu.

Apelujemy do kierowców o taką organizację wyjazdów, aby przez miejsca wyznaczone do wyścigu przejeżdżać przed, bądź po planowanym czasie zamknięcia drogi. W trakcie wyścigu i zamknięcia tras poszczególnych jego etapów zalecamy objazdy. Apelujemy także o zachowanie ostrożności, rozsądku i stosowanie się do poleceń policjantów i innych osób wyznaczonych do zabezpieczenia wyścigu.

Apelujemy również do rodziców i opiekunów o pilnowanie dzieci i zwierząt.

Szczegółowe informacje o III etapie wyścigu Tour de Pologne Woman na stronie organizatora: https://tourdepolognewomen.pl/trasa-2-tour-de-pologne-women-zostala-ogloszona/

Autor: Mateusz Stachyra
Powrót
Wzory dokumentów
Kawałek ikony dokument
Mapa Gminy

 

Projekty i inwestycje
Ikona wykres wzrost
Rodzina
500+
Ikona rodzina