Aktualności Drukuj Zapisz

Z wizytą w Clervaux

Z wizytą w Clervaux
27
czerwca
2024

Dzięki staraniom Ambasadora PR w Luksemburgu – Piotra Wojtczaka w 2023 Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym nawiązał kontakt z władzami Clervaux, małego miasteczka położonego na północy Luksemburga. Nawiązany kontakt zaowocował wizytą Burmistrza i radnych Clervaux w Kazimierzu Dolnym.

 

20 Czerwca, delegacja Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym udała się na rewizytę do Clervaux.
Szybko okazało się, że Clervaux jest bardziej podobne do Kazimierza niż mogło się wydawać. Miasteczko położone w dolinie rzeki Clerve, otoczone jest zielonymi wzgórzami. Nad centrum góruje zabytkowy zamek oraz kościół, a na wzgórzu znajduje się opactwo.

Poza samym miastem Clervaux, delegacja z Kazimierza odwiedziła Marnach gdzie znajduje się centrum kultury Cube 521, Robbesscheier – samowystarczalną farmę z działem edukacyjnym, noclegami i restauracją, innowacyjne gospodarstwo rolne w Kalborn oraz Lellgen, które raz do roku zostaje pochłonięte przez plenerowy festiwal sztuki.

21 czerwca w obecności Ambasadora RP w Luksemburgu – Pana Piotra Wojtczaka oraz Radcy Ambasady RP – Pani Iwony Wojtczak podpisany został list intencyjny wyrażające wolę obu stron do kontynuowana i rozszerzania współpracy mającej doprowadzić do partnerstwa obu miast.

Po krótkiej wizycie okazało się, że płaszczyzn na których możemy współpracować jest wiele: turystyka, sztuka, rolnictwo, ochrona zabytków, promocja. Jesteśmy przekonani iż mimo tak wielu podobieństw między naszymi miastami, możemy od siebie się bardzo wiele nauczyć.

 

Autor: Mateusz Stachyra
Powrót
Wzory dokumentów
Kawałek ikony dokument
Mapa Gminy

 

Projekty i inwestycje
Ikona wykres wzrost
Rodzina
500+
Ikona rodzina