Aktualności Drukuj Zapisz

Wernisaż wystawy malarstwa Sylwii Łyczko-Zielony oraz Anny Kossakowskiej "Letnie Spotkanie"

Wernisaż wystawy malarstwa Sylwii Łyczko-Zielony oraz Anny Kossakowskiej "Letnie Spotkanie"
02
lipca
2024

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Sylwii Łyczko-Zielony oraz Anny Kossakowskiej "Letnie Spotkanie", który odbędzie się w sobotę 6 lipca o godz. 12:00 w Dzwonnicy Kultury ul. Zamkowa 2

 

 

 

 

Sylwia Łyczko-Zielony
Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Łódzkim, pracę magisterską pisała o przemianach w definiowaniu rzeźby współczesnej, której promotorem był profesor Grzegorz Sztabiński. Wcześniej ukończyła liceum plastyczne w Częstochowie w specjalizacji plastyk – ceramik.Poza malarstwem (technika akryl, akwarela i pastela sucha), przez wiele lat pracowała jako nauczyciel w liceum i gimnazjum ucząc historii sztuki i plastyki. Związana z Kazimierską Konfraternią Sztuki.Należy do Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

Maluję od zawsze. Moje malarstwo skupia się na naturze filtrowanej przez osobisty, artystyczny wybór i doznanie, stopniowo idące w stronę symbolicznego i refleksyjnego ujęcia. Nieustanną inspiracją jest ciągły kontakt ze sztuką dawną i współczesną. Bohaterem jest zwierzę i człowiek, pokazani w nieoczywistych okolicznościach. Często wchodzące brutalnie w kadr, przez co budowane jest napięcie, niepokój, brak komfortu. Ale to pretekst do szerszej opowieści o ludziach. Czasem chodzi tylko o pojedyncze uczucie, stan duszy, a czasem o skojarzenie z innymi dziedzinami kultury. Malarstwo to podróż, w sensie dosłownym i symbolicznym. Jednocześnie równoważnym bohaterem jest kolor, swobodnie płynąca struga farby, a innym razem plama zdyscyplinowana w granicach rysunku.

Anna Kossakowska 
Artystka sztuk wizualnych z Warszawy. Na jej twórczość składają się malarstwo, rysunek oraz aranżacje przestrzenne: instalacje i projekty wystawiennicze. W swoich działaniach zajmuje się poszukiwaniem harmonii, w na pozór zwyczajnych motywach i chwytaniem, otaczających je, ulotnej atmosfery i subtelnego uroku. Absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, wydziału Architektury Wnętrz, a wcześniej Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie  - Wystawiennictwa.
Kuratorka wystaw ogólnopolskich i międzynarodowych, promujących sztuki piękne. 
Współautorka i organizatorka międzynarodowego projektu artystycznego „EVIVA L'ARTE”. 
Autorka instruktorka zajęć artystycznych dla dzieci i młodzieży w Akademii Artystycznej, współpracuje z Centrum Promocji Kultury. Prowadzi autorskie warsztaty w kooperacji z Galerią Metamorfozy.

Autor: Mateusz Stachyra
Powrót
Wzory dokumentów
Kawałek ikony dokument
Mapa Gminy

 

Projekty i inwestycje
Ikona wykres wzrost
Rodzina
500+
Ikona rodzina