Aktualności Drukuj Zapisz

Kazimierski Festiwalu Literackiego „Dwa księżyce – słowa mają moc”

Kazimierski Festiwalu Literackiego „Dwa księżyce – słowa mają moc”
03
lipca
2024

Od 5 do 7 lipca 2024 w Kazimierzu Dolnym trwać będzie trzecia edycja Kazimierskiego Festiwalu Literackiego „Dwa księżyce – słowa mają moc”. Do miasteczka nad Wisłą przyjedzie między innymi wybitny językoznawca – profesor Jerzy Bralczyk, Joanna Kuciel-Frydryszak autorka bestsellerowych „Chłopek”, a także znani i nagradzani pisarze i pisarki, m.in.: Wojciech Tochman, Dominika Buczak, Ewa Winnicka, Ałbena Grabowska, czy Sylwia Chutnik.

 

 

 

„Kazimierz to ukochane miasto artystów, mała ojczyzna wybitnej i wszechstronnej Marii Kuncewiczowej, która patronuje naszemu przedsięwzięciu. Nasz festiwal nie tylko przypomina o kobietach w polskiej literaturze, jest także pochwałą lokalności i kreatywności w tych niespokojnych czasach” – mówi Maja Wolny, mieszkająca w Kazimierzu Dolnym pisarka 
i reportażystka – kuratorka Festiwalu. 

Organizatorem wydarzenia jest już po raz trzeci KOKPIT - Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym. Przez trzy dni w przestrzeni miasta odbędzie się ponad trzydzieści festiwalowych imprez, na które składają się spotkania z autorami, rozmowy, debaty, warsztaty, oprowadzania kuratorskie, wernisaże, koncerty. Część wydarzeń będzie się odbywać pod gołym niebem, inne w takich miejscach jak KOKPiT, Muzeum Nadwiślańskie, Dom Kuncewiczów, Dwór Michalaków, Dzwonnica Kultury czy Dom Architekta.
Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na stronie: https://www.facebook.com/FestiwalDwaKsiezyce/

Wszystkie festiwalowe wydarzenia są ogólnodostępne. Poza dwoma (koncert, warsztaty) wszystkie pozostałe wydarzenia są bezpłatne. Zapisy obowiązują jedynie na warsztaty, w których może uczestniczyć ograniczona liczba uczestników.

Organizator – Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki.
Partnerzy - Muzeum Nadwiślańskie, Gmina Kazimierz Dolny, Dzwonnica Kultury, Hotel Kazimierzówka, Dom Architekta, Willa Ima, Eko–Busiki, Fundacja Ex Oriente Lux, Towarzystwo Przyjaciół Kazimierza, Dwór Michalaków, Restauracja-Pensjonat Pod Wietrzną Górą, Młodzieżowy Ośrodek Terapii i Readaptacji „Powrót z U”.
Sponsor - Kazimierskie Wzgórza.

 

Autor: Justyna Prajsnar
Powrót
Wzory dokumentów
Kawałek ikony dokument
Mapa Gminy

 

Projekty i inwestycje
Ikona wykres wzrost
Rodzina
500+
Ikona rodzina