Burmistrz Kazimierza Dolnego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w roku 2025 zadań o charakterze pożytku publicznego w ramach gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na lata 2025-2027 dla Gminy Kazimierz Dolny.
Rodzaj zadania:
Zadanie nr 1
Prowadzenie placówki wsparcia dziennego, świetlicy dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Kazimierz Dolny.
Kwota dofinansowania – 90 000,00 PL
Cel zadania: Udzielenie rodzinom niewydolnym wychowawczo, dysfunkcyjnym, z problemem alkoholowym, bądź innymi uzależnieniami pomocy psychospołecznej i wsparcia poprzez prowadzenie świetlicy, w której będzie realizowany program profilaktyczny
Zadanie nr 2
Prowadzenie zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży w ramach realizacji działań alternatywnych.
Kwota dofinansowania – 130 000,00 PLN
Cel zadania: Prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie przeciwdziałania problemom alkoholowym, narkomanii, uzależnieniom behawioralnym, w szczególności dla dzieci i młodzieży, w tym prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowyc
Zadanie nr 3
Wsparcie psychospołeczne dla dzieci i młodzieży oraz rodziców/opiekunów i profesjonalistów świadczących pomoc na rzecz dzieci i ich rodziców.
Kwota dofinansowania – 20 000,00 PLN
Cel zadania: Dbanie o zdrowie psychiczne poprzez wsparcie psychospołeczne, dzieci i młodzieży oraz rodziców/opiekunów i profesjonalistów świadczących pomoc na rzecz dzieci i ich rodziców/opiekunów.
Wszystkie zadania realizowane będą w terminach określonych w umowach (nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2025 r.)
Podmioty realizujące zadania zostaną zobowiązane w treści umowy do wyodrębnienia w ewidencji księgowej środków otrzymanych na realizację zadań.
Zasady przyznawania dotacji:
Do udziału w konkursie zostaną dopuszczone wyłącznie oferty złożone w terminach określonych w ogłoszeniu o otwartym konkursie ofert.
Termin składania ofert:
Oferty należy składać w sekretariacie Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym, ul. Senatorska 5, w zamkniętych kopertach z opisaną nazwą i numerem zadania w terminie do dnia 21 lutego 2025. r. w godzinach pracy urzędu (liczy się data wpływu do urzędu).
Oferty konkursowe, które wpłyną po terminie nie będą rozpatrywane.
Oferta musi być sporządzona zgodnie ze wzorem zawartym w załączniku nr 1 do Rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu do spraw pożytku publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. z 2018 r., poz. 2057) oraz posiadać załączniki w niej wymienione.
Na każde zadanie składa się odrębną ofertę!
Termin, tryb i kryteria stosowane przy dokonywaniu wyboru ofert:
Ofertę i załączniki składane wraz z ofertą muszą podpisać osoby uprawnione do reprezentowania danego podmiotu i opatrzone pieczęciami imiennymi, a w przypadku ich nieposiadania, podpisane czytelnie z podaniem pełnionej funkcji.
W przypadku, gdy wymienione załączniki składane są w formie kserokopii każda strona załącznika winna zawierać:
1) potwierdzenie formułą „za zgodność z oryginałem”,
2) datę potwierdzenia zgodności z oryginałem,
3) podpis, co najmniej jednej uprawnionej osoby zgodnie ze statutem (z pieczątką lub czytelnie z wpisaną funkcją),
e) w przypadku braku lub błędów formalnych w ofercie lub załącznikach oferent zostanie wezwany w celu ich uzupełnienia. Oferent w terminie 3 dni roboczych licząc od dnia otrzymania wezwania usuwa wskazane przez organ braki formalne w złożonej ofercie. Oferta, której braków nie uzupełniono nie podlega opiniowaniu przez komisję.
Przy rozpatrywaniu ofert zostaną wzięte pod uwagę następujące kryteria:
- ocena możliwości zrealizowania zadania publicznego przez podmiot składający ofertę,
- ocena przedstawionej w ofercie kalkulacji kosztów zadania, w tym w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania,
- ocena proponowanej jakości wykonania zadania i kwalifikacje osób, przy udziale których podmiot będzie realizować zadanie,
- uwzględnienie udziału środków finansowych własnych lub środków pochodzących z innych źródeł na realizację zadania publicznego,
- ocena planowanego wkładu rzeczowego i osobowego oferenta, w tym świadczenia wolontariuszy i pracę społeczną członków,
- ocena realizacji zleconych zadań publicznych w przypadku podmiotów, które w latach poprzednich realizowały zlecone zadania publiczne, biorąc pod uwagę rzetelność i terminowość oraz sposób rozliczania otrzymanych na ten cel środków,
- uwzględnienie w ofercie programów profilaktyki uzależnień, których zastosowanie w programie przynosi pożądane i udokumentowane w badaniach zmiany w zachowaniu młodych ludzi. Należą do nich: rozwijanie umiejętności życiowych, edukacja normatywna, rozwijanie umiejętności rodziców, włączanie naturalnych mentorów, budowanie więzi ze szkołą.
Komisja na każdym etapie swojej pracy może wezwać do złożenia wyjaśnień w sprawie oferty osobę wyznaczona w ofercie do składania wyjaśnień.
Informacja o zrealizowanych zadaniach w roku 2023 i 2024 oraz wysokość przyznanych dotacji:
w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii w:
Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać pod numerem telefonu (81) 88-10-136 wew. 26.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu ofert i wzór oferty znajdą Państwo w załączniku.
![]() |
wzór oferty.docx | docx | 26,32 kB |
![]() |
Ogłoszenie_konkurs poz.2025.pdf | 113,21 kB |