Wydarzenia i imprezy Drukuj Zapisz

luty

Kazimierz Dolny dla Romualda Lipki

cal

4 lutego 2023 r. (sobota)  

lip1 lip2 lip3
Dźwięki kompozycji muzyki Romualda Lipko wybrzmią na Dużym Rynku w trzecią rocznicę śmierci kompozytora.
 

marzec

Kiermasz Produktów Lokalnych

cal

26 marca - 3 grudnia 2023 r.  

lgd1 lgd2 lgd3

 

 
Wytwarzane produkty lokalne i tradycyjne są sprzedawane i promowane bezpośrednio przez producentów, na comiesięcznych kiermaszach produktów lokalnych. 
W 2023 roku kiermasze odbędą się niedziele:
 • 26 marca 
 •   1 kwietnia (sobota)
 •   7 maja 
 •   4 czerwca 
 •   2 lipca 
 •   6 sierpnia
 •   3 września
 •   1 października
 •   3 grudnia

organizator: Lokalna Grupę Działania "zielony Pierścień"


 27. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

cal

19 marca 2023 r. (niedziela)  

bet1 bet2 bet3
Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena – festiwal muzyki poważnej odbywający się co roku w Warszawie. W ramach współpracy w Kazimierzu Dolnym odbywają się koncerty w okresie poprzedzającym święta Wielkanocy. Dyrektorką generalną Festiwalu jest Elżbieta Penderecka, a organizatorem Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena. 19 marca o godz.:16:00 w Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu Dolnym wystąpią: Katarzyna Oleś - Blacha -  sopran koloraturowy, artysta muzyk i Krzysztof Książek - fortepian. 
 

kwiecień

Wiosenne Sprzątanie Kazimierza

cal

15 kwietnia 2023 r. (sobota)  

ws1 ws2 ws3
Społeczna akcja, która rozwinęła się od sprzątania  zakątków Kazimierza Dolnego do udziału mieszkańców całej Gminy i sprzątania okolicznych miejscowości. Akcję zamyka ognisko dla uczestników Wiosennego Sprzątania Kazimierza.
 
czerwiec

Kazimierski Dzień Dziecka

cal

1 czerwca 2023 r. (czwartek)  

3d1 3d2 3d3
Bo dziecko jest w każdym z nas – szereg warsztatów, animacji, zabaw dla najmłodszych i tych trochę większych. 
 

57. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych 

cal

22-25 czerwca 2023 r. (czwartek-niedziela)  

fol1 fol2 fol3

Moc muzyki, sztuki ludowej, tradycyjne kulinaria, dla dużych i małych warsztaty z plastyki obrzędowej, śpiewu i tańca. Na Rynku Głównym na scenie odbywają się przesłuchania konkursowe kapel ludowych z całej Polski, wieczorami – koncerty  i potańcówki.

lipiec

Kazimierski Festiwal Organowy

cal

1 lipca-26 sierpnia 2023 r.  

kfo1 kfo2 kfo3
 
To wydarzenie muzyczne cieszy się ponad 50-cio letnią tradycją.
W każdą sobotę lipca i sierpnia w kościele Farnym odbywają się koncerty organowe:
 
Terminy koncertów:
 •   1 lipca
 •   8 lipca
 • 15 lipca
 • 22 lipca
 • 29 lipca
 •   5 sierpnia
 • 12 sierpnia
 • 19 sierpnia
 • 26 sierpnia

Festiwal Klezmerski

cal

7-8 lipca 2023 r. (piątek-sobota)  

klez1 klez2 klez3
 
Cykl wydarzeń skupionych wokół tradycji żydowskiej: warsztaty kulinarne, warsztaty artystyczne, wystawy, wycieczki, pokazy filmowe, koncerty.
 

Kazimiernikejszyn

Wydarzenie bez spinki

cal

12-15 lipca 2023 r. (środa-sobota)  

kmk1 kmk2 kmk3
 
10. edycja kultowego już festiwalu. Pięć dni muzyki, autorskich przygód, życzliwości, bezspinkowości, jedynej takiej atmosfery i magii Kazimierza Dolnego. Zanurz się w przygody jak Czas na P, Poduszkolot, Paprowędrówki, Miasto Świateł, Karmonogram, Punkty G, Durniej, Miłość znikąd i wiele innych. Poznaj Przegości festiwalu i najlepszą publiczność w tej części galaktyki: ludzi otwartych, kolorowych, życzliwych i skorych do zabawy w każdym wieku. Kazimiernikejszyn to miks muzycznej jazdy i jasnej strony mocy. I pamiętaj: dobrze, że jesteś.
 
organizator: KMK3 Sp. z o. o.

Kazimierski Festiwal Wina

 kal

21-23 lipca 2023 r. (piątek-niedziela)

Kazimierski Festiwal Wina Kazimierski Festiwal Wina Kazimierski Festiwal Wina

Festiwal ogólnopolski, dla dużych i małych winnic, ze wszystkich polskich regionów winiarskich.
Festiwal ze szczególną atencją dla aspektu łączenia / parowania wina i jedzenia.
Festiwal, na którym cenimy opinie i gusta naszych Gości - Konkurs wina (Plebiscyt Publiczności).
Festiwal bliskiego kontaktu ze sztuką: malarstwo, fotografia, teatr uliczny / sztukmistrzowie, kino plenerowe, koncerty.
 
organizator: Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


17. Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI

cal

29 lipca - 6 sierpnia 2023 r. (sobota-niedziela)  

dwa1 dwa2 dwa3
 
W nowej formule, w nowym miejscu, przy dużym zaangażowaniu miasta udało się podtrzymać tradycję i utrzymać ciągłość festiwalu. Od początku istnienia Festiwalu krytyka zwraca uwagę na jego niestandardowe podejście do sztuki filmowej. Założeniem wydarzenia jest łączenie twórcy z odbiorcą oraz filmu, literatury, muzyki i sztuk wizualnych, czyli wszystkich dyscyplin, z których czerpie X Muza. Jest to projekt artystyczny odwracający się na masowego kina, przeznaczony dla koneserów kina i innych sztuk. Siłą festiwalu jest możliwość codziennego spotkania z artystami, mistrzami i debiutantami.
 

sierpień

 

IV Regaty Kazimierskie

cal

26 sierpnia 2023 r. (sobota)  

reg1 reg2 reg3
 
Regaty Kazimierski to wyścigi tradycyjnych łodzi drewnianych, rozgrywane w wodzie bieżącej na trzysta sześćdziesiątym kilometrze Wisły, wzdłuż Promenady w centrum Kazimierza. Jest to także pokaz tradycyjnych technik pływania po rzece. Główne biegi drewniaków – jednostek ożaglowanych i „chodzących na pych” mają charakter wyczynowy gdyż rozgrywają się pod prąd, na odcinku rzeki o charakterze przełomowym. Także pod prąd ściga się popularna kategoria lekka – canoe, kajak, sup. Jedyna konkurencja spławna – Bieg Harpaganów – to siłowy wyścig pychówek na wiosłach. Biegi kończą się paradą jednostek pływających. Ogłoszenie wyników konkurencji i nagrody w przerwie koncertu szant, na który zaprasza Kazimierskie Towarzystwo Wiślane
 
organizator: Kazimierskie Towarzystwo Wiślane / Dwa Żywioły / Lifetime Productions

wrzesień

Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską

cal

6-10 września 2023 r. (środa-niedziela)  

Festiwal przywołuje pamięć żydowskich sąsiadów, podejmuje także tematykę innych mniejszości religijnych, etnicznych i narodowych zamieszkujących współcześnie Polskę, ale żyjących i działających na ziemiach polskich od stuleci, bo różnorodność kultur i tradycji to wartość, którą należy pieczołowicie pielęgnować i szanować.
 
organizator: Fundacja Spichlerz Kultury

Skrzydła nad Kazimierzem

cal

8-10 września 2023 r. (piątek-niedziela)  

sk1 sk2 sk3
 
VII edycja imprezy promującej lotnictwo. W ramach imprezy odbędzie się szereg wydarzeń: Festiwal Piosenki Lotniczej, parada motocyklowa Polish Wings, pokazy lotnicze, koncerty...
 

Kazimierskie Święto Sąsiada

cal

16 września 2023 r. (sobota)  

ss1 ss2 ss3
 
Spotkanie społeczności lokalnej na Małym Rynku w Kazimierzu Dolnym.
Lokalne relacje są chlebem i solą każdej społeczności. Zabierz z sobą sąsiadów tych kazimierskich, jak i ukraińskich. Spotykamy się na Małym Rynku i kontynuujmy nową kazimierską tradycję!
Przygotuj coś smacznego, zabierz ze sobą. Rozmawiajmy i bawmy się wspólnie przy dźwiękach muzyki! Tańczmy i głośno się śmiejmy! Biesiada jest bezpłatna. Przygotujemy stoły, zastawę, oprawę muzyczną i miłą atmosferę. Serdecznie zapraszamy! Dołącz do nas!
Spotkajmy się po sąsiedzku! Okażmy sobie ciepło i bliskość! Żartujmy i cieszmy się wolnością! Pokażmy, jak bawią się mieszkańcy miasta i gminy Kazimierz Dolny! Pokażmy jak bawimy się razem z naszymi nowymi sąsiadami z Ukrainy!
 

XXIV Święto Jesieni

cal

24 września 2023 r. (niedziela)  

sj1 sj2 sj3
 
Święto Jesieni  poza tym, że jest okazją do podziękowania za plony, jest również miejscem, gdzie swoją pracę mogą zaprezentować lokalni twórcy. To muzyka na żywo, występy kapel, kiermasze z regionalnymi produktami spożywczymi, przetworami i rękodziełem.
 
 

Turniej Oldbojów XI Memoriał im. Kazimierza Górskiego

cal

30 września - 1 października 2023 r. (sobota-niedziela)  

to1 to2 to3
To dwudniowy turniej piłki nożnej, któremu towarzyszy szereg atrakcji, koncertów, licytacji. Na turnieju można spróbować regionalnych przysmaków serwowanych przez partnerów akcji. Wydarzenie ma charakter charytatywny, z którego dochód w całości jest przekazany na leczenie Franka, młodego kazimierskiego strażaka chorego na adrenoleukodystrofię.
 
organizator: Oldboje Kazimierz Dolny
 grudzień

16. Kazimierski Jarmark Świąteczny

cal

9-10 grudnia 2023 r. (sobota-niedziela)  

jar1 jar2 jar3
 
To już tradycja: Kazimierski Jarmark Świąteczny otwiera okres bożonarodzeniowy w Miasteczku. Na rynku zapanuje nastrój świąteczny. Będzie można spróbować tradycyjnych potraw regionalnych, czy zakupić ręcznie wykonane ozdoby i produkty regionalne. To dwa magiczne dni wypełnione muzyką i ciekawymi występami słowno-muzycznymi, warsztatami świątecznymi, podczas których będzie okazja do zakupu prezentów, dekoracji czy potraw świątecznych.
Największą atrakcją jarmarku jest zawsze przyjazd na rynek św. Mikołaja ze słodkimi upominkami.
 Jarmark zamyka niedzielne spotkanie opłatkowe dla mieszkańców organizowane  z inicjatywy radnych Rady Miejskiej przy dużym zaangażowaniu wystawców z Kazimierza.
 

Sylwester w Kazimierzu Dolnym

cal

31 grudnia 2023 r. (niedziela)  

syl1 syl2 syl3
 
31 grudnia na kazimierskim Rynku pożegnajmy stare i przywitajmy nowe. Zabawę rozpoczynamy o 21.00. Muzyka na żywo, video mapping. 
WSTĘP WOLNY! Do zobaczenia!
 
 
 
 
 
 
 
 
Powrót
Wzory dokumentów
Kawałek ikony dokument
Mapa Gminy
mapa gminy
Projekty i inwestycje
Ikona wykres wzrost
Rodzina
500+
Ikona rodzina