Wydarzenia i imprezy Drukuj Zapisz

luty

Kazimierz Dolny dla Romualda Lipko

03 lutego 2024 (sobota)

lip2
Na kazimierskim Rynku po raz czwarty zabrzmi muzyka Romualda Lipko. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki we współpracy z Urzędem Miasta w Kazimierzu Dolnym organizuje wydarzenie poświęcone pamięci tego wspaniałego człowieka, wybitnego kompozytora i multiinstrumentalisty.
Artysta w 2023 roku został pośmiertnie odznaczony tytułem Honorowego Obywatela Miasta Kazimierza Dolnego.
Podczas tegorocznego wydarzenia wokaliści Zespołu Szwadron z Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego w Warszawie będą wykonywali utwory, które skomponował Romuald Lipko. Osoby, które tego dnia odwiedzą miasteczko także będą mogły wspólnie zaśpiewać utwory wpisane na stałe w historię polskiej muzyki.
Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.
Spotkanie zostało objęte honorowym patronatem honorowym Artura Pomianowskiego - Burmistrza Kazimierza Dolnego.
Patroni medialni - Radio Impuls, Radio Lublin, TVP3 Lublin oraz portal To Nasz Region.

Kazimierz Dolny Miasteczko Miłości

10-18 lutego 2024 r. (sobota - niedziela)

Za pomocą tej akcji chcemy skupić się na odwiedzających nas poza sezonem parach i stworzyć dla nich atrakcyjne środowisko dla spędzanego wspólnie czasu.
organizator: Stowarzyszenie Wolny Kazimierz, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Spotkanie z Prof. Bralczykiem

17 lutego 2024 (sobota)

prowadzenie Maja Wolny – w ramach cyklu spotkań literackich Czytam. Słucham. Mówię.
organizator: Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


 marzec

Kazimierz Kobietom

09 marca 2024 (sobota)

Przyjedź do Kazimierza Dolnego i weź udział w warsztatach, spotkaniach i wydarzeniach przygotowanych dla kobiet i z myślą o nich.
organizator: Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Wielkanocny koncert w ramach festiwalu Ballady i Romanse

13 kwietnia 2024 (sobota)

opis wydarzenia
organizator: Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena, Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Wiosenne Sprzątanie Kazimierza

20 kwietnia 2024 (sobota)

Społeczna akcja, która rozwinęła się od sprzątania zakątków Kazimierza Dolnego do udziału mieszkańców całej Gminy i sprzątania okolicznych miejscowości. Akcję zamyka ognisko dla uczestników Wiosennego Sprzątania Kazimierza.
 

Zlot zabytkowych samochodów marki Citroen

25 maja 2024 (sobota)

Zlot Citroënów w magicznym miejscu, z niecodziennymi atrakcjami, nad samym brzegiem Wisły!
organizator: Citroen Oldtimer Club Polska, Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Kazimierski Dzień Dziecka

29 maja 2024 (środa)

Bo dziecko jest w każdym z nas – szereg warsztatów, animacji, zabaw dla najmłodszych i tych trochę większych. 
organizator: Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym / Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


czerwiec
 
 

58. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych 

20-23 czerwca 2024 (czwartek-niedziela)

fol1 fol2 fol3

Moc muzyki, sztuki ludowej, tradycyjne kulinaria, dla dużych i małych warsztaty z plastyki obrzędowej, śpiewu i tańca. Na Rynku Głównym na scenie odbywają się przesłuchania konkursowe kapel ludowych z całej Polski, wieczorami – koncerty  i potańcówki.
organizator: Centrum Spotkania Kultur / Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym / Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Tour de Pologne Women

30 czerwca 2024 (niedziela)

fot. Marek Bala / naszosie.pl fot. Krzywański Photography | rowery.pl

Po raz pierwszy Tour de Pologne Women został zorganizowany w 2016 roku. Kolarki ścigały się w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Zakopanem. Województwo lubelskie skradło serca wielu osób, które oglądały Tour de Pologne w 2021 i 2022 roku. Trasa wyścigów prowadziła między innymi przez jedyne w swoim rodzaju Roztocze. W 2024 r. w planie jest zorganizowanie 3 etapów, w tym jazdy indywidualnej na czas.
organizator: Lang Team, Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


lipiec

Kazimierski Festiwal Literacki „Słowa mają moc”

05-07 lipca 2024 (piątek-niedziela)

Święto słowa podczas którego w Kazimierzu można spotkać się z najznakomitszymi w Polsce autorami i językoznawcami. Cykl spotkań, warsztatów, koncertów.
organizator: Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Kazimierski Festiwal Organowy

06 lipca - 24 sierpnia 2024 (każda sobota lipca i sierpnia)

kfo1 kfo2 kfo3
 
To wydarzenie muzyczne cieszy się ponad 50-cio letnią tradycją.
W każdą sobotę lipca i sierpnia w kościele Farnym odbywają się koncerty organowe:
 
Terminy koncertów:
  •   6 lipca
  • 13 lipca
  • 20 lipca
  • 27 lipca
  •   3 sierpnia
  • 10 sierpnia
  • 17 sierpnia
  • 24 sierpnia

Kazimiernikejszyn - Wydarzenie bez spinki

17-21 lipca 2024 (środa-niedziela)

 
11. edycja kultowego już festiwalu. Pięć dni muzyki, autorskich przygód, życzliwości, bezspinkowości, jedynej takiej atmosfery i magii Kazimierza Dolnego. Zanurz się w przygody jak Czas na P, Poduszkolot, Paprowędrówki, Miasto Świateł, Karmonogram, Punkty G, Durniej, Miłość znikąd i wiele innych. Poznaj Przegości festiwalu i najlepszą publiczność w tej części galaktyki: ludzi otwartych, kolorowych, życzliwych i skorych do zabawy w każdym wieku. Kazimiernikejszyn to miks muzycznej jazdy i jasnej strony mocy. I pamiętaj: dobrze, że jesteś.

Kazimierski Festiwal Wina

12-14 lipca 2024 r. (piątek-niedziela)

Festiwal ogólnopolski, dla dużych i małych winnic, ze wszystkich polskich regionów winiarskich.
Festiwal ze szczególną atencją dla aspektu łączenia / parowania wina i jedzenia.
Festiwal, na którym cenimy opinie i gusta naszych Gości - Konkurs wina (Plebiscyt Publiczności).
Festiwal bliskiego kontaktu ze sztuką: malarstwo, fotografia, teatr uliczny / sztukmistrzowie, kino plenerowe, koncerty.
organizator: Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


17. Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI

27 lipca-04 sierpnia 2024 (sobota-niedziela)

W nowej formule, w nowym miejscu, przy dużym zaangażowaniu miasta udało się podtrzymać tradycję i utrzymać ciągłość festiwalu. Od początku istnienia Festiwalu krytyka zwraca uwagę na jego niestandardowe podejście do sztuki filmowej. Założeniem wydarzenia jest łączenie twórcy z odbiorcą oraz filmu, literatury, muzyki i sztuk wizualnych, czyli wszystkich dyscyplin, z których czerpie X Muza. Jest to projekt artystyczny odwracający się na masowego kina, przeznaczony dla koneserów kina i innych sztuk. Siłą festiwalu jest możliwość codziennego spotkania z artystami, mistrzami i debiutantami.

sierpień

Festiwal Klezmerski

16-17 sierpnia 2024 (piątek-sobota)

Cykl wydarzeń skupionych wokół tradycji żydowskiej: warsztaty kulinarne, warsztaty artystyczne, wystawy, wycieczki, pokazy filmowe, koncerty.

organizator: Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


V Regaty Kazimierskie

31 sierpnia 2024 (sobota)

Regaty Kazimierski to wyścigi tradycyjnych łodzi drewnianych, rozgrywane w wodzie bieżącej na trzysta sześćdziesiątym kilometrze Wisły, wzdłuż Promenady w centrum Kazimierza. Jest to także pokaz tradycyjnych technik pływania po rzece. Główne biegi drewniaków – jednostek ożaglowanych i „chodzących na pych” mają charakter wyczynowy gdyż rozgrywają się pod prąd, na odcinku rzeki o charakterze przełomowym. Także pod prąd ściga się popularna kategoria lekka – canoe, kajak, sup. Jedyna konkurencja spławna – Bieg Harpaganów – to siłowy wyścig pychówek na wiosłach. Biegi kończą się paradą jednostek pływających. Ogłoszenie wyników konkurencji i nagrody w przerwie koncertu szant, na który zaprasza Kazimierskie Towarzystwo Wiślane
organizator: Kazimierskie Towarzystwo Wiślane / Dwa Żywioły / Lifetime Productions / Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym / Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

wrzesień

Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską

11-15 września 2024 (środa-niedziela)

     
Festiwal przywołuje pamięć żydowskich sąsiadów, podejmuje także tematykę innych mniejszości religijnych, etnicznych i narodowych zamieszkujących współcześnie Polskę, ale żyjących i działających na ziemiach polskich od stuleci, bo różnorodność kultur i tradycji to wartość, którą należy pieczołowicie pielęgnować i szanować.
organizator: Fundacja Spichlerz Kultury

Skrzydła nad Kazimierzem

13-15 września 2024 (piątek-niedziela)

 
Kolejna edycja imprezy promującej lotnictwo. W ramach imprezy odbędzie się szereg wydarzeń: Festiwal Piosenki Lotniczej, parada motocyklowa Polish Wings, pokazy lotnicze, koncerty...
organizator: Lotnicza Akademia Wojskowa / Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym / Fundacja Spadkobierców Tradycji Dywizjony 303

XXV Święto Jesieni

22 września 2024 (niedziela)

Święto Jesieni  poza tym, że jest okazją do podziękowania za plony, jest również miejscem, gdzie swoją pracę mogą zaprezentować lokalni twórcy. To muzyka na żywo, występy kapel, kiermasze z regionalnymi produktami spożywczymi, przetworami i rękodziełem.

Turniej Oldbojów XII Memoriał im. Kazimierza Górskiego

28-29 września 2024 (sobota-niedziela)

To dwudniowy turniej piłki nożnej, któremu towarzyszy szereg atrakcji, koncertów, licytacji. Na turnieju można spróbować regionalnych przysmaków serwowanych przez partnerów akcji. Wydarzenie ma charakter charytatywny, z którego dochód w całości jest przekazany na leczenie Franka, młodego kazimierskiego strażaka chorego na adrenoleukodystrofię.
organizator: Oldboje Kazimierz Dolny / Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym 
 grudzień

17. Kazimierski Jarmark Świąteczny

7-8 grudnia 2024 (sobota-niedziela)

To już tradycja: Kazimierski Jarmark Świąteczny otwiera okres bożonarodzeniowy w Miasteczku. Na rynku zapanuje nastrój świąteczny. Będzie można spróbować tradycyjnych potraw regionalnych, czy zakupić ręcznie wykonane ozdoby i produkty regionalne. To dwa magiczne dni wypełnione muzyką i ciekawymi występami słowno-muzycznymi, warsztatami świątecznymi, podczas których będzie okazja do zakupu prezentów, dekoracji czy potraw świątecznych.
Największą atrakcją jarmarku jest zawsze przyjazd na rynek św. Mikołaja ze słodkimi upominkami.
 Jarmark zamyka niedzielne spotkanie opłatkowe dla mieszkańców organizowane  z inicjatywy radnych Rady Miejskiej przy dużym zaangażowaniu wystawców z Kazimierza.

Sylwester w Kazimierzu Dolnym

31 grudnia 2024 r. (wtorek) 

 
31 grudnia na kazimierskim Rynku pożegnajmy stare i przywitajmy nowe. Zabawę rozpoczynamy o 21.00. Muzyka na żywo, video mapping. 
WSTĘP WOLNY! Do zobaczenia!
Powrót
Wzory dokumentów
Kawałek ikony dokument
Mapa Gminy
mapa gminy
Projekty i inwestycje
Ikona wykres wzrost
Rodzina
500+
Ikona rodzina